Professzionális eszközpark
A terepen történő felmérések gyors és precíz elvégzéséhez a legmagasabb technológiai szintet képviselő műszerparkkal rendelkezünk: geodéziai eszközök (nagy hatótávolságú lézerszkennerek, mérőállomások, műholdas helymeghatározó vevőberendezések, szintezőműszerek), közműkutatáshoz szükséges speciális műszerek (talajradarok, fém- és markerkeresők), valamint folyók, tavak mélységi adatainak meghatározására alkalmas szonárok. Kiemelt feladatunk a Magyar Honvédség laktanyáinak, raktárbázisainak, repülőtereinek nagyméretarányú felmérése. Minden tudással és képességgel rendelkezünk ahhoz, hogy a Honvédelmi és Haderőfejlesztési Program keretében beszerzett haditechnikai eszközökhöz, a fejlesztési területek kivitelezési feladataihoz nélkülözhetetlen digitális térképeket és adatbázisokat szolgáltassunk. Komplex mérnökgeodéziai, mozgásvizsgálati elemzéseket végzünk. Többek között a pincehelyi hídépítés terhelés- vizsgálatát, MH Szolnok Helikopterbázison az üzemanyagtartályok süllyedésmérését, valamint a Hableány sétahajó mentési munkálatai során a Margit híd űrszelvényének vizsgálatát is szakállományunk végezte. Képesek vagyunk milliméteres pontossággal meghatározni az elmozdulás mértékét.
Magyarország területén több tízezer alappont található. Ezek olyan háromszögelési pontok, melyek koordinátái egy definiált koordináta-rendszerben jelennek meg. Feladatunk a katonailag fontos iránypontok felújítása, pótlása. Ez a munka komoly szakmai kihívást jelent, mert a nehéz fizikai tevékenység és a precíz, nagy pontosságú műszaki ismeretek használatának kombinációját követeli meg.
2004-ben létrehoztunk egy hazánkban egyedülálló adatbázist (REP-60), amely az ország teljes területén tartalmazza a 60 méternél magasabb akadályokat. A folyamatosan aktualizált alapadattár mind a katonai, mind a polgári repülés számára elengedhetetlen. Ez a tevékenység jogszabályban rögzített feladatunk. A katonai repülőterek és a Központi Gyakorlótér környezetében lévő 25 méteres akadály-adatbázis (REP-25) honvédelmi célokat szolgál. Ezek az adatok bekerülnek a JAS 39 Gripen vadászrepülőgépek navigációs rendszerébe is.
Hazánk három katonai repülőterének körzetére elkészítettük a Nemzetközi Polgári Repülési Szervezet szabvány (ICAO ANNEX 15) előírásai szerinti repülésiakadály-adatbázist. Ez a terjedelmes, több ezer oldalas dokumentum tartalmazza az ország összes olyan – természetes és mesterséges – tereptárgyának helyzetét és magasságát, amely a légiforgalom szempontjából jelentőséggel bír. 2020-ban elkészítettük a polgári repülőgépek adatbázísát, aminek folyamatos aktualizálása a jövőben is feladatunk.